Zakończenie kampanii

Polscy wyborcy udają się do sondaży 25 maja, aby wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego w kluczowym teście dla partii politycznych kraju przed nadchodzącymi wyborami lokalnymi, prezydenckimi i parlamentarnymi.

Polska partia opozycyjna, Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która od kilku miesięcy prowadzi badania opinii publicznej, ma nadzieję, że wybory europejskie pozwolą jej zademonstrować swoją siłę i upokorzyć rządzącą partię Platformy Obywatelskiej (PO). PO i Partia Ludowa (PSL), partnerzy koalicyjni, którzy są w rządzie od 2007 r., Próbują przekonać wyborców, że są jedynymi partiami zdolnymi skutecznie reprezentować Polskę w UE.

Jarosław Kaczyński

Partie rządzące i PiS otwarcie traktują wybory europejskie jako ostateczną rozgrywkę przed wyborami samorządowymi w Polsce jesienią oraz wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi jesienią 2015 roku.

Partia PO premiera Donalda Tuska zorganizowała również zjazd w kwietniu. Jacek Rostowski, były minister finansów w rządzie PO-PSL, powiedział podczas konwencji, że w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę ważne jest, aby Europa i państwa NATO były zjednoczone.

Najnowsze badania opinii publicznej wskazują, że tylko trzy polskie partie dostaną się do Parlamentu Europejskiego. Według firmy sondażowej TNS Polska, są to PiS z prognozowanym 31-procentowym poziomem poparcia wyborców, PO z 27 procentami i SLD z 8 procentami. Jednak 21 procent respondentów wciąż nie było świadomych, kogo poparłoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *